תפריט ראשי

פורסם מדד מדיניות-החוץ של מכון מיתווים לשנת 2016. לחצו כאן לקריאת הממצאים.

 

מדד מדיניות-החוץ הישראלית לשנת 2016 של מכון מיתווים

 סקר דעת הקהל השנתי של מכון מיתווים בנושא מדיניות-החוץ הישראלית נערך, זו השנה הרביעית ברציפות, על-ידי מכון רפי סמית ובשיתוף קרן פרידריך אברט. הסקר בוצע בסוף אוגוסט-תחילת ספטמבר 2016, בקרב 600 איש ואישה, יהודים וערבים, כמדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל (גילאי 18 ומעלה), ועם טעות דגימה של 4%.

ממצאי הסקר מחולקים לחמישה תחומים: ישראל במשפחת העמים, מצב מדיניות-החוץ הישראלית, סדרי עדיפויות במדיניות-חוץ ויחסים בי-לטראליים, שייכות אזורית ושיתוף פעולה אזורי, ותהליך השלום. לקריאת דו"ח הממצאים לחצו כאן (לאינפוגרפיקה, לחצו כאן).

לדברי ד"ר נמרוד גורן, ראש מכון מיתווים:  "נתוני מדד מדיניות-החוץ 2016 של מכון מיתווים כי קידום היחסים עם ארה"ב נמצא בראש סדר העדיפויות המדיני של הציבור בישראל. על-פי הממצאים, מצב היחסים טעון שיפור ורק 16% מהציבור מגדיר אותם כטובים. הממצאים מראים גם על המשך מגמת העלייה בחשיבות שמייחס הציבור ליחסים עם רוסיה, על חוסר שביעות רצון מתפקוד הממשלה בתחום מדיניות-חוץ, על חשש מפגיעה בביטחון הלאומי כתוצאה מהחלשת משרד החוץ, ועל רצון שישראל תציע יוזמה מדינית משלה לקידום פתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני. נתוני המדד מראים עוד כי חלה עלייה בשביעות רצון הציבור ממעמד ישראל בעולם בהשוואה ל-2015, אך שביעות הרצון עדיין נמוכה יותר משהייתה ב-2014." 

***  

לממצאי המדד לשנת 2015, לחצו כאן

לממצאי המדד לשנת 2014, לחצו כאן אינפוגרפיקהלחץ/י כאן)

לממצאי המדד לשנת 2013, לחצו כאן 

site by brandor